Choď na obsah Choď na menu
 


GUESTBOOK vy a Vaše príspevky

14. 2. 2009

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Malá kritika

(kritik, 12. 4. 2010 22:25)

(kritik :) - 05. 06. 2009 13:52)

kedze si zacinajuca autorka, tak si dovolim par poznamok. precital som si uvod tohto clanku a mam par vytiek:) charakter postavy by sa mal vyjasnovat v priebehu niekolkych kapitol a to hlavne z jej spravania sa. takyto opis osoby (Julie), akym si prakticky zacala roman pisat, je dost zastaraly, nudny a zbytocne vela o postave prezradza. okrem toho nie je vlastne ani jasne, na koho sa opis vztahuje, kedze tam je osoba sediaca a osoba vstupujuca a predtym sa ich mena neobjavuju. "Júlia si pohladila...", ak niekto zacne citat tento odstavec, tak si s velkou pravdepodobnostou povie "kto do certa je julia?!":). ja osobne som si myslel, ze osoba vstupujuca, az potom som sa dozvedel, ze aha, nie. tot kratka kritika, dufam, ze nebude chapana nevrazivo. pochval mas urcite dost od inych:) a tie, ako vieme, neposuvaju dalej;)

Re: Malá kritika

(Ľubica, 4. 5. 2013 16:09)

Súdiť postavy a román podľa krátkej ukážky je trochu predčasné.

Román bol zaslaný do literárnej súťaže "Krídla Ivana Laučíka" a dostal odporúčanie na vydanie. Takže tak zlé to so mnou a mojím písaním nie je. A od roku 2008, kedy román vyšiel knižne prešlo veľa času a aj môj štýl písania je dnes iný ako kedysi.

Vysvetlenie:

Ak "šéfka" hneď na začiatku osloví druhú postavu menom, tak musí byť hneď jasné, kto je kto. Asi si to pán kritik neprečítal pozorne.
Charakter postavy. Žeby bol hneď opísaný v prvom odseku? Nemyslím si. Čitateľ chcel za každú cenu kritizovať, tak kritizoval. O nútené a sladké pochvaly nemám záujem, ale aj recenzie treba vedieť písať.

Choď domov

(DZANA, 2. 8. 2009 19:06)

Tedy hupko, takový konec jsem nečekala. Ale pravda, co se taky od Tebe dá čekat (bráno humorně, i když mám pocit, že se k tomuto románu humor absolutně nehodí.)
Chtěla jsem se Tě zeptat, zda bys mi vysvětlila pojem "obrúčka", kterou dostala Zuzana od Filipa. V češtině to znamená "brýle", jiný význam neznám. Díky. Jinak se těším na Africké nebo, až budeš mít inspiraci. Dopsat tento román muselo stát hodně energie, já si takový námět u sebe ani neumím představit. Ale o tom to je, že každý jsme jiný...

www.zvieratkaa.estranky.sk

(July, 29. 3. 2009 20:54)

Ahojte... Nanštívte moju stránku http://www.zvieratkaaa.estranky.sk/ :D:D

 

 

Prihlásenie


Posledné fotografie


Facebook

Kontakt

Ľubica Štefaniková

ĽUBKA HUPKA
Sibírska 35
080 01 Prešov

0903 855 619

lubkahupka@centrum.sk
Archív

Kalendár
<< október / 2019 >>

Štatistiky

Online: 2
Celkom: 212817
Mesiac: 991
Deň: 39